طراحی وب سایت

مزایای یادگیری طراحی وب سایت برای کودکان

کمتر از یک دقیقه برای خواندن

طبق اطلاعات اداره آمار ایالات متحده آمریکا، طراحی وب سایت یکی از پر متقاضی ترین مهارت های دهه آینده خواهد بود. از آن جایی که 50% از جمعیت جهان به صورت روزانه از اینترنت استفاده می کنند، مهارت های مرتبط با فناوری سریعاً در حال رشد هستند و تعداد نفراتی که از اینترنت استفاده می کنند در حال افزایش است. میانگین حقوق طراحان وب سایت در آمریکا 75.875 دلار می باشد. تبدیل شدن به یک طراح وب می تواند کاری سودآور و رضایتبخش باشد. برای شروع یادگیری کد نویسی هرگز زود نیست! کلاس های علوم کامپیوتری که کودکان در مدارس می گذرانند کوتاه و ناکافی است و باعث پیشرفت چندانی در کودکان نخواهد شد.
با طراحی وب برای کودکان می توان شور و اشتیاق آن ها به دستگاه ها و بازی های کامپیوتری را به فرصتی برای یادگیری تبدیل کرد.

بیایید برخی از مهمترین دلایلی که کودکان باید کدنویسی را یاد بگیرند را با هم بررسی کنیم.

1- به آن ها اعتماد به نفس می دهد

شروع هر کار جدیدی در هر سنی همیشه می تواند چالش برانگیز باشد. اگر ما بتوانیم بر این چالش غلبه کنیم و به موفقیت برسیم، اعتماد به نفس و انگیزه در ما بیشتر خواهد شد. یادگیری مهارت طراحی وب مانند یادگیری یک زبان جدید است. برای رسیدن به موفقیت باید اشتباه کنید. اگر از این اشتباهات درس بگیرید باعث می شود در کاری که انجام می دهید بهتر و موفق تر شوید.

 

2- ایجاد خلاقیت در کودکان

دومین مزیت طراحی وب سایت برای کودکان ایجاد خلاقیت در آن ها است. مدیر پروژه خود بودن همیشه خوشایند است. شما می توانید آن چه را که می خواهید ایجاد کنید. چه یک برنامه، بازی و یا یک وب سایت که اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد. با یادگیری کد نویسی فرصت های بی پایان برای خلاقیت وجود دارد. طراحی وب سایت برای کودکان باعث می شود که قدرت تخیلشان را برای خلق چیزهای جدید و هیجان انگیز به کار گیرند که برای خودشان و اطرافیان بسیار مفید خواهد بود.

 

3- یادگیری مهارت های قابل انتقال

وقتی به کودکان مهارت های زندگی را یاد می دهیم اهمیت مهارت طراحی وب را نباید دست کم بگیریم. چالش هایی که کودکان در هنگام کد نویسی با آنها مواجه می شوند کمکشان می کند تا انعطاف پذیری و تفکر خلاقانه را یاد بگیرند. این ها مهارت هایی هستند که کودکان می توانند برای کارهای دیگر مدرسه از آن ها استفاده کنند و به موفقیت آن ها بسیار کمک خواهد کرد.

 

4- یادگیری مهارت حل مسئله

بسیاری از کودکان با انجام دادن یاد می گیرند. در بحث آموزش تمایل بسیار زیادی برای یادگیری پروژه محور وجود دارد. این روش آموزشی به کودکان یاد می دهد که چگونه از مباحث تئوری که در کلاس به آن گوش داده اند استفاده کنند. برای حفظ کردن اطلاعات صرفا گوش دادن به سخنرانی معلم موثر نیست. برای یک کودک بسیار هیجان انگیز خواهد بود اگر بتواند از آموخته های خود بصورت عملی در پروژه ای استفاده کند و این باعث می شود که یادگیری این مهارت را بیشتر دوست داشته باشد

 

5- یادگیری مهارت های ارتباطی

یکی دیگر از مهارت های مهمی که یادگیری کدنویسی و طراحی وب سایت به کودکان یاد می دهد ارتباطات است. آن ها بطور موثری هنر ارتباطات را یاد می گیرند.برای اینکه کامپیوتر کارهای مورد نظر را انجام دهد آنها باید دستورات را به ترتیبی خاص به کامپیوتر بدهند. برنامه نویسی به کودکان می آموزد که کاملا دقیق باشند.

در پایان

طراحی وب برای کودکان مفرح و هیجان انگیز است. آن ها مجموعه ای از مهارت ها را یاد می گیرند، همچنین یاد می گیرند که چطور چیزی را خلق کنند. اکنون شما تمامی مزایایی که کد نویسی می تواند برای کودکان داشته باشد را می دانید، پس چرا از همین الان شروع نکنند؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت خبرنامه ما ثبت نام کنید...

به خبرنامه ما بپیوندید و منابع، محتوای انتخاب شده و الهامات طراحی را مستقیماً در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

پست های مرتبط