وردپرس چیست؟

وردپرس یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت محتوا یا CMS (Content Management System) است. بر اساس آخرین آمار وب سایت w3techs.com بیش از 35 درصد از کل وب‌سایت‌های جهان با استفاده از این CMS ساخته شده اند.
وردپرس رایگان و متن باز است و با کمی تخصص برنامه نویسی می‎توانید تغییرات لازم را ایجاد و سایت دلخواه خود را شخصی سازی کنید.وردپرس بر پایه زبان برنامه نویسی php و بانک اطلاعاتی MySql ایجاد شده است.
برای شروع کار با وردپرس کافی است آخرین نسخه را از مسیر زیر دانلود کنید و آن را روی یک وب سرور (IIS و یا Apache) در سیستم شخصی خود یا هاست اینترنی نصب کنید.

تاریخچه وردپرس:

نویسنده‎ های اصلی وردپرس Matt Mullenweg، Ryan Boren، Donncha O Caoim هستند که اولین نسخه وردپرس به نام (WordPress 1.0) را در ژانویه سال 2003 منتشر کردند. این نسخه شامل ویژگی‌هایی مانند ویرایشگر وردپرس، فرآیند نصب ساده، سهولت استفاده، پیوندهای یکتا، سیستم مدیریت محتوا بر اساس نیازهای کاربر، قابلیت‌های مدیریتی و نظارتی و سایر ویژگی‎هایی بود که توسعه دهندگان از همان ابتدای کار در نظر داشتند.از سال 2004 به بعد وردپرس دچار یکسری تحولات باورنکردنی شد و به صورت یک برنامه منبع باز و رایگان در اختیار همگان قرار گرفته است.

 

 

امیررضا
امیررضا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب